Teminiai maršrutai ir orientaciniai žaidimai

Kaunas – puikiai žinomas savo Laisvės alėja ir senamiesčio Vilniaus gatvės akmenų grindiniu, tačiau ne mažiau įdomių vietų slepiasi ir kitose, gal kiek mažiau Jums žinomose gatvelėse.
Taigi, jei jums patinka pasivaikščioti ir atrasti netikėtas vietas, leiskimės drauge į dar vieną, nuotaikingą, nepamirštamą kelionę!

Pristatome mūsų naujieną – TEMINIS MARŠRUTAS „ŽALIAKALNIO FAVELOS“

Kokia mintis aplanko išgirdus žodį Žaliakalnis? Greičiausiai pirmiausiai įsivaizduojame solidų Kauno rajoną, kuriame netrūksta žalumos. Taip, tikra tiesa, kad žalumos čia netrūksta, ir gyventojai savo būstus statosi ant šlaito. Tačiau tikri kauniečiai žino, kad Žaliakalnis turi kelias puses. Nors Žaliakalnis dažniausiai asocijuojamas su prestižiniais čia visais lakais gyvenusių iškilių ir pasiturinčių kauniečių būstais, tai nėra absoliutu, nes šiame rajone galima rasti ir buvusių visai skurdžių vietų.
Dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą šiaurinėje Žaliakalnio dalyje, šlaite virš dabartinės Jonavos gatvės, kūrėsi darbininkų varguomenės lūšnų kvartalai, gavę Brazilkos ir Argentinkos pavadinimus. Šių kvartalų pavadinimai įprastai siejami su iš Brazilijos ir Argentinos sugrįžusiais kavos plantacijose dirbusiais lietuviais, kurie laimės nesurado svetur.
Susitikimo vieta parinkta neatsitiktinai, kaip buvo pamėgta anksčiau – Laisvės alėjos ir Vilniaus gatvės susikirtimo kampas. Maršruto skaitliukas: kiek kitoks Žaliakalnio maršrutas, aplankant Pelėdų kalną, rajoną, kuris anksčiau vadinosi Argentinka ir Brazilka. Klausantis istorijų, kurios čia nutiko, atkreipiant dėmesį į detales, kurias, jei ir esate kada šiuo keliu praėję, greičiausiai praleisdavote.
Maršrutas eis žiedu, taigi sugrįšite netoli tos vietos, kur pradėjote. Rekomenduojame šį (6 km ilgio) maršrutą įveikti pėsčiomis.

Mėgautis maršrutu vienoje grupelėje siūlome nuo 2 iki 5 (ar pagal jūsų poreikius daugiau) asmenų.
Maršruto metu naudojami asmeniniai išmanūs telefonai su interneto prieiga (grupelei reikalingas bent vienas išmanus telefonas).
Interaktyvaus orientacinio trukmė: 2,5 val.

Pristatome mūsų naujieną – TEMINIS MARŠRUTAS „ŠANČIAI – TAUTŲ KATILE“

Iki XVIII amžiaus šioje vietoje buvo kaimelis su pavadinimu Baibokai. Pirmą kartą Šančių pavadinimas atsirado senuose XVII – XVIII a. kariniuose žemėlapiuose, ir manoma, kad pavadinimas kilęs nuo ten buvusių karinių įtvirtinimų, kurie tuomet buvo vadinami šancais.
Žemųjų Šančių istorija prasideda XIX a. antroje pusėje kai visai šalia buvo nutiestas geležinkelis, kuris sudarė palankias sąlygas formuotis pramonei. 1879 m. Kauną paskelbus pirmos kategorijos Rusijos pasienio tvirtove, Žemuosiuose Šančiuose, abipus dabartinio A. Juozapavičiaus prospekto, 1886 – 1896 m. buvo pastatytos kareivinės, gyvenamieji namai karininkų šeimoms, cerkvė. Tokiu būdu pradėjo formuotis karinis – pramoninis priemiestis. Į Šančius atsikėlė įvairių tautų ir kultūrų gyventojų, kurių dauguma buvo paprasti darbininkai, gyvenę gana vargingai. Gal todėl visai netoli nuo centro įsikūrę Žemieji Šančiai primena kaimišką vietovę: siauros gatvelės, mediniai jaukūs namukai, aptvertuose kiemuose auga gėlių darželiai ir daržovių lysvės, galima pamatyti ir naminių paukščių.
Šio maršruto susitikimo vieta – Geležinkelio stotis – nuo čia prasidėjo Šančių, kaip pramoninio priemiesčio augimas.
Maršruto skaitliukas: Žemieji Šančiai, aplankant ryškiausias šio mikrorajono vietas, kuriose atrasite Šančių kaip tautų katilo ženklų, persipynusių su pramoninio ir karinio priemiesčio aktualijomis. Žemuosius Šančius greičiausiai pažįstate, kaip A. Juozapavičiaus prospektą – pagrindinę šio Kauno mikrorajono arteriją, tačiau šį kartą pasivaikščiosime po kitas, nežinomas gatveles. Klausantis istorijų, kurios čia nutiko, atkreipiant dėmesį į detales, kurias, jei ir esate kada šiuo keliu praėję, greičiausiai praleisdavote, kviečiame susipažinti ir atrasti Žemuosius Šančius iš naujo.
Maršrutas eis žiedu, taigi sugrįšite netoli tos vietos, kur pradėjote. Automobilį patogu pasistatyti Geležinkelio stoties automobilių stovėjimo aikštelėje.
Maršrutas įveikiamas pėsčiomis ir puikiai tinkamas stumtis vaikišką vežimėlį, važiuoti paspirtuku, dviračiu ar kita priemone.

Mėgautis maršrutu vienoje grupelėje siūlome nuo 2 iki 5 (ar pagal jūsų poreikius daugiau) asmenų.
Maršruto metu naudojami asmeniniai išmanūs telefonai su interneto prieiga (grupelei reikalingas bent vienas išmanus telefonas).
Interaktyvaus orientacinio trukmė: 2,5 val. (jeigu keliausite pėsčiomis), pasitelkus transporto priemonę, maršrutas įveikiamas greičiau.

GASTRONOMINIS MARŠRUTAS KAUNE 

Tarpukario laikotarpiu Kaunas buvo žymiausias mokslo, architektūros, kultūros, švietimo centras. Kaunastiška miesto dvasia tvyrojo ir restoranuose, čia išskirtinis dėmesys buvo skiriamas ir maistui.
Kviečiame išmėginti Gastronominį maršrutą, kurio metu žvilgtelsite į Kauno gastronomijos istoriją, sužinosite, kokios maitinimo įstaigos buvo anuomet, o kokios yra dabar. Tai ar neriame į skonių kelionę drauge?
Žaidimo metu jūsų laukia:
– virš 10 maršruto stotelių,
– net TRIJOSE vietose – gardžios staigmenos: KAVA su DESERTU, UŽKANDIS bei KARŠTAS PATIEKALAS.
– maršruto metu džiugins netikėtos staigmenos!
Trukmė: 3 val.
Maršrute dalyvauja 8 asmenys, tačiau yra galimybė žaidimą pritaikyti mažesnėms ar didesnėms grupelėms.

Istorinis KAUNO SENAMIESTIS 
Tai puiki galimybė susipažinti iš arčiau su Kaunu: pajusti istorišką miesto dvasią, išgirsti dėmesį prikaustančių legendų ir patiems dalyvauti narpliojant detektyvus! Žaidimo metu komanda, ieško senovinių pastatų, unikalių objektų ir vietovių. Orientacinio žaidimo tikslas – pagal pateiktas užduotis surasti istorines vietas šiuolaikiniame Kaune ir prie jų atlikti jiems pateiktas užduotis. Žaidimas leidžia mėgautis atradimo džiaugsmu, azartu ir naujomis žiniomis! Už papildomą mokestį, galima žaidimo išplėstinė versija (punktuose lauks užkandžiai, gėrimai, specialios užduotys). Vienu metu skirtingais maršrutais gali žaisti kelios komandos. Vienoje komandoje žaidžia 5-10 asmenų. Žaidimui reikalingas išmanus telefonas su interneto prieiga.
Trukmė – 1,5-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus).

Bohema tarpukario Laisvės alėjoje 
Kuriose vietose Kaune rinkosi garsiausios muzikos žvaigždės, skambėjo damų juokas, šurmuliavo aistringi vyrų pašnekesiai, o cigarų dūmai ir kavos aromatas nesisklaidydavo iki paryčių? Dalyviai, atradę tarpukario restoranus ir kitas vietas, kur lankydavosi bohemos atstovai, sužinos ir intriguojančių istorijų. Žaidimo metu pagal senovines nuotraukas, įdomius faktus ir užuominas, komandos turės išsiaiškinti, kur minimos vietos šiuo metu yra Kaune. Žaidimui reikalingas išmanus telefonas su interneto prieiga. Žaidžiama viena arba dviem komandomis. Vienoje komandoje dalyvauja 5-10 asmenų.
Už papildomą mokestį, galima žaidimo išplėstinė versija (punktuose lauks užkandžiai, gėrimai). Yra galimybė suorganizuoti žaidimą trims ir daugiau komandų vienu metu.
Trukmė – 2-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus).

Maršrutas „Lizos butas“, pagal to paties pavadinimo Vaivos Rykštaitės romano aprašytas vietas
Kaip gimė idėja?
Nors Vaivos knygų esame skaitę ir anksčiau, bet romanas „Lizos butas” į rankas pakliuvo atsitiktinai. Paskutiniu metu domėjomės Kauno istorija ir ruošėme orientacinius žaidimus tarpukario ir kitų laikotarpių tematika. Žinia, kad išleista knyga, kurioje pasakojama istorija, vykusi Kauno senamiesty, aprašant ten buvusias realias vietas ir tikrus atsitikimus – iš karto suintrigavo. Pradėję skaityti pirmus puslapius, iškart mintyse pradėjome dėlioti kelią nuo romano herojės kiemo iki kitų aprašytų vietų, supratome – bus maršrutas. Labai džiaugiamės, kad kai rašytoja Vaiva išgirdo idėją, pritarė šiai minčiai, o knygos ištraukas papildė savo vaikystės atsiminimais. Kai kurioms vietos surasti prireikė ne tik Vaivos, bet ir jos mamos pagalbos. Taip, kaip buvo lengva skaityti knygą, kurioje gausu sąmojo, persipynusio su 90-ųjų įpročiais ir įvykiais, taip paprasta keliauti šiuo maršrutu ir dar kartą prisiminti knygoje skaitytas ištraukas.

Maršrutą galite išbandyti bet kuriuo jums patogiu metu, be išankstinės registracijos, nemokamai, parsisiuntus ULBA GO programėlę.

Dalis nuotraukų, panaudotų pasiūlymuose, priklauso Nacionaliniam M.K. Čiurlionio dailės muziejui.