Teminiai maršrutai

Kviečiame išbandyti naujausius pramogų organizatorių „Čiulba ulba“ teminius maršrutus. Šie teminiai maršrutai patiks tiek jaunam, tiek vyriasniam pramogautojui. Tad nieko nelauk ir išbandyk!

Teminis maršrutas:
„Čiulba ulba“ gastronominis maršrutas Birštone“

Birštono kurortas garsėja ne tik ypatingais mineralais, Nemuno vingiais, įkvepiančia gamta ir ypatingai švariu oru, bet ir savo gastronomijos tradicijomis. „Čiulba ulba“ šį pavasarį pasitinka su gardžiomis naujienomis ir kviečia išbandyti „Čiulba ulba“ gastronominį maršrutą Birštone“, leistis į skonių, ragavimų, atradimų, kulinarijos istorijų, linksmų pasakojimų kupiną kelionę. Atraskime kitokį, gastro, kulinarinį Birštoną!
Pagal savo skonį ir kainą, dalyviai galės pasirinkti maršrutus: „Po gardų kąsnelį“, „Atradimų skoniai Birštone“, „Birštono gurmanai“.
Kiekvieno maršruto dalyvių laukia pažintis su „Birštono kulinarijos istorija“, kaip ir dera kurorte, tarpukario damų ir ponų popietės „arbatėlė“, daug įdomių faktų, užduočių ir staigmenų.
Gastronominių maršrutų dalyviai turės išspręsti su Birštono kulinarijos istorija susijusias užduotis, sužinos, ką mėgdavo šeimoje gaminti žymūs to meto žmonės – prezidentas Smetona, Balys Sruoga, Juozas-Tumas Vaižgantas, koks buvo dietinis maitinimas ir kokiais principais vadovavosi tarpukario šeimininkės…
Dalyvausite orientaciniame žaidime, pažinsite svarbiausius Birštono istorinius, turizmo, kultūros objektus, kurie susiję su gastronomija, kulinarija Birštone. Žinoma, visų dalyvių laukia ir maisto degustavimas, ragavimas jaukiuose Birštono restoranuose ir kavinėse – skanausime ir itališką virtuvę, ir Birštono pasididžiavimą šamą, ir, žinoma, vegetariškus, dietinius kurorto patiekalus. Ar pasirengę gastro atradimų kelionei?

Teminis maršrutas: „Birštonas kauniečiams arba Birštonas myli Kauną“

Birštonas ne tik artimiausias kurortas, esantis šalia Kauno. Birštoną su Kaunu jau nuo seno sieja daugiau nei draugystė. Susipažinę su istoriniais faktais, išgirdę įdomių birštoniečių ir kauniečių pasakojimų apie Birštoną ir Kauną, nutarėme sukurti teminį maršrutą „Birštonas kauniečiams arba Birštonas myli Kauną“. Tai, ką vadiname „daugiau nei draugystė“, tarp Birštono ir Kauno, prasidėjo dar Vytauto Didžiojo laikais, kai Birštone, Vytauto kalno papėdėje, Vytautas Didysis suteikė Kaunui Magdeburgo teises.Šis faktas buvo tik vienas iš daugelio, tapęs įkvėpimu „Čiulba ulba“ komandai sukurti ir pakviesti dalyvauti kelionėje, teminiame maršrute „Birštonas myli Kauną“.
Šis maršrutas skirtas birštoniečiams, kauniečiams, o ir visiems tiems, kas myli Birštoną, myli Kauną, ir juos abu. Pasirinkę šį pažintinį maršrutą, keliaudami po Birštono istorines vietas, kultūros, turizmo objektus, sužinosite įdomiausių faktų ir istorijų apie Birštono ir Kauno „draugystę“.
Intriguojame ir dalinamės keliomis užuominomis: abiejuose miestuose nenustebkite, kad rasite paminklus Vytautui Didžiajam, susipažinsite su paslaptinga prelato K. Olšausko gyvenimo ir meilės istorija, kuri sieja Birštono kurortą ir Kauno miestą, išsiaiškinsite, kaip su abiejų miestų istorijomis susijęs tarpukario „reklamos virtuozas“ Mstislavas Dobužinskis, būsite pakviesti surasti vandens stichijas simbolizuojančius fontanus. Kauniečiai atras įkvepiančias skulptūras, kurių autorius sieja meilė Birštonui ir Kaunui, o birštoniečiai galės sužinoti spalvingas vienų žymiausių visų laikų moterų Lietuvoje – Barboros Radvilaitės Bonos Sforcos, Sofijos Smetonienės – gyvenimo istorijas…Kurios, beje, taip pat gražiai susijusios su Birštono meile Kaunui ir Kauno Birštonui.
Jeigu esi kaunietis ir myli Birštoną, arba esi birštonietis ir esi įsimylėjęs Kauną, šis maršrutas skirtas Tau! Esame tikri, šis maršrutas tik dar labiau sustiprins birštoniečių ir kauniečių draugystę ir įžiebs meilę tarp miestų!