Teminiai maršrutai ir orientaciniai žaidimai

Kaunas – puikiai žinomas savo Laisvės alėja ir senamiesčio Vilniaus gatvės akmenų grindiniu, tačiau ne mažiau įdomių vietų slepiasi ir kitose, gal kiek mažiau Jums žinomose gatvelėse.
Taigi, jei jums patinka pasivaikščioti ir atrasti netikėtas vietas, leiskimės drauge į dar vieną, nuotaikingą, nepamirštamą kelionę!

Istorinis KAUNO SENAMIESTIS su QR kodais
Žaidimo metu, pagal senovines pastatų ir vietų nuotraukas, komandos turi išsiaiškinti, kur nuotraukose vaizduojamos vietos yra Kaune šiuo metu. Žaidimo tikslas yra surasti dabartinio Kauno vietas ir tose vietose nusifotografuoti, kitaip tariant, padaryti visos komandos „asmenukę“ prie objekto. Kviečiame susipažinti su Kaunu iš arčiau, pajausti jo istoriškumą, pasiklausyti legendų ir patiems dalyvauti narpliojant detektyvus!
Užsakant žaidimo išplėstinę versiją, kai kuriuose punktuose Jūsų lauks specialios užduotys: užkandžių punktas, kavos/ arbatos punktas, šaudymas iš lanko, vyno taurė ir kt.
Trukmė – 1,5-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus). Žaidime gali dalyvauti viena ar kelios komandos.

Bohema tarpukario Laisvės alėjoje 
Kuriose vietose Kaune rinkosi garsiausios muzikos žvaigždės, skambėjo damų juokas, šurmuliavo aistringi vyrų pašnekesiai, o cigarų dūmai nesisklaidydavo iki paryčių? Atradę tarpukario vietas, sužinosite ir jose vykusias intriguojančias istorijas.
Trukmė – 1,5-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus). Žaidime gali dalyvauti viena ar kelios komandos.

Į parankę Kauno džentelmenui 
Žymūs, įtakingi laikinosios sostinės vyrai, jų charizmatiškos charakterio savybės ir lemtingi įvykiai istorijoje. Atraskite vietas, su kuriomis siejasi šių džentelmenų gyvenimas, įsikibkite jiems į parankę, ir pasivaikščiokite po menamą tarpukario Laisvės alėją.
Trukmė – 1,5-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus). Žaidime gali dalyvauti viena ar kelios komandos.

Kauno ponios
Pavadinimas yra išlikęs iki šių dienų, vadinasi, to laikmečio damos buvo ne tik stebinančios savo išvaizda, bet ir įtakingos. Užsuksime į jų buduarą, žvilgtelsime į grožio ritualus, garderobą, bei susipažinsime su visuomenine veikla.
Maršrutą sudaro: 3-5 punktai su užduotimis, kuriuose lauks apsilankymas Art deco ir tarpukario salonų aura dvelkiančiuose namuose, neatrastos Kauno vietos, piknikas netikėtoje vietoje – privačiame sode, kur vakarus mėgo leisti pats Balys Sruoga su savo žmona Vanda Sruogiene, ir kitos malonios moteriškos staigmenos. Papildomai galima užsakyti: pasikėlimą funikulieriumi, muilo gaminimą, grožio procedūrą nuotakai.
Trukmė 1,5 – 3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus). Žaidime dalyvaujama viena komanda.

Kauno santakos 
Meilės istorijos, Kauno poros ir stiprus, ypatingas jų ryšys. Šis žaidimas puikiai tinka mergvakariams, moteriškiems kolektyvams ir romantiškoms porų popietėms.
Trukmė 1,5 – 3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus). Žaidime dalyvaujama viena komanda.

Maršrutas „Lizos butas“, pagal to paties pavadinimo Vaivos Rykštaitės romano aprašytas vietas
Kaip gimė idėja?
Nors Vaivos knygų esame skaitę ir anksčiau, bet romanas „Lizos butas” į rankas pakliuvo atsitiktinai. Paskutiniu metu domėjomės Kauno istorija ir ruošėme orientacinius žaidimus tarpukario ir kitų laikotarpių tematika. Žinia, kad išleista knyga, kurioje pasakojama istorija, vykusi Kauno senamiesty, aprašant ten buvusias realias vietas ir tikrus atsitikimus – iš karto suintrigavo. Pradėję skaityti pirmus puslapius, iškart mintyse pradėjome dėlioti kelią nuo romano herojės kiemo iki kitų aprašytų vietų, supratome – bus maršrutas. Labai džiaugiamės, kad kai rašytoja Vaiva išgirdo idėją, pritarė šiai minčiai, o knygos ištraukas papildė savo vaikystės atsiminimais. Kai kurioms vietos surasti prireikė ne tik Vaivos, bet ir jos mamos pagalbos. Taip, kaip buvo lengva skaityti knygą, kurioje gausu sąmojo, persipynusio su 90-ųjų įpročiais ir įvykiais, taip paprasta keliauti šiuo maršrutu ir dar kartą prisiminti knygoje skaitytas ištraukas.

Maršrutą galite išbandyti bet kuriuo jums patogiu metu, be išankstinės registracijos, nemokamai, parsisiuntus ULBA GO programėlę.

Dalis nuotraukų, panaudotų pasiūlymuose, priklauso Nacionaliniam M.K. Čiurlionio dailės muziejui.