Teminiai maršrutai ir orientaciniai žaidimai

Kaunas – puikiai žinomas savo Laisvės alėja ir senamiesčio Vilniaus gatvės akmenų grindiniu, tačiau ne mažiau įdomių vietų slepiasi ir kitose, gal kiek mažiau Jums žinomose gatvelėse.
Taigi, jei jums patinka pasivaikščioti ir atrasti netikėtas vietas, leiskimės drauge į dar vieną, nuotaikingą, nepamirštamą kelionę!

Pristatome mūsų naujieną – GASTRONOMINIS MARŠRUTAS KAUNE 

Tarpukario laikotarpiu Kaunas buvo žymiausias mokslo, architektūros, kultūros, švietimo centras. Kaunastiška miesto dvasia tvyrojo ir restoranuose, čia išskirtinis dėmesys buvo skiriamas ir maistui.
Kviečiame išmėginti Gastronominį maršrutą, kurio metu žvilgtelsite į Kauno gastronomijos istoriją, sužinosite, kokios maitinimo įstaigos buvo anuomet, o kokios yra dabar. Tai ar neriame į skonių kelionę drauge?
Žaidimo metu jūsų laukia:
– virš 10 maršruto stotelių,
– net TRIJOSE vietose – gardžios staigmenos: KAVA su DESERTU, UŽKANDIS bei KARŠTAS PATIEKALAS.
– maršruto metu džiugins netikėtos staigmenos!
Trukmė: 3 val.
Maršrute dalyvauja 8 asmenys, tačiau yra galimybė žaidimą pritaikyti mažesnėms ar didesnėms grupelėms.

Istorinis KAUNO SENAMIESTIS 
Tai puiki galimybė susipažinti iš arčiau su Kaunu: pajusti istorišką miesto dvasią, išgirsti dėmesį prikaustančių legendų ir patiems dalyvauti narpliojant detektyvus! Žaidimo metu komanda, ieško senovinių pastatų, unikalių objektų ir vietovių. Orientacinio žaidimo tikslas – pagal pateiktas užduotis surasti istorines vietas šiuolaikiniame Kaune ir prie jų atlikti jiems pateiktas užduotis. Žaidimas leidžia mėgautis atradimo džiaugsmu, azartu ir naujomis žiniomis! Už papildomą mokestį, galima žaidimo išplėstinė versija (punktuose lauks užkandžiai, gėrimai, specialios užduotys). Vienu metu skirtingais maršrutais gali žaisti kelios komandos. Vienoje komandoje žaidžia 5-10 asmenų. Žaidimui reikalingas išmanus telefonas su interneto prieiga.
Trukmė – 1,5-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus).

Bohema tarpukario Laisvės alėjoje 
Kuriose vietose Kaune rinkosi garsiausios muzikos žvaigždės, skambėjo damų juokas, šurmuliavo aistringi vyrų pašnekesiai, o cigarų dūmai ir kavos aromatas nesisklaidydavo iki paryčių? Dalyviai, atradę tarpukario restoranus ir kitas vietas, kur lankydavosi bohemos atstovai, sužinos ir intriguojančių istorijų. Žaidimo metu pagal senovines nuotraukas, įdomius faktus ir užuominas, komandos turės išsiaiškinti, kur minimos vietos šiuo metu yra Kaune. Žaidimui reikalingas išmanus telefonas su interneto prieiga. Žaidžiama viena arba dviem komandomis. Vienoje komandoje dalyvauja 5-10 asmenų.
Už papildomą mokestį, galima žaidimo išplėstinė versija (punktuose lauks užkandžiai, gėrimai). Yra galimybė suorganizuoti žaidimą trims ir daugiau komandų vienu metu.
Trukmė – 2-3 val. (priklausomai nuo punktų skaičiaus).

Maršrutas „Lizos butas“, pagal to paties pavadinimo Vaivos Rykštaitės romano aprašytas vietas
Kaip gimė idėja?
Nors Vaivos knygų esame skaitę ir anksčiau, bet romanas „Lizos butas” į rankas pakliuvo atsitiktinai. Paskutiniu metu domėjomės Kauno istorija ir ruošėme orientacinius žaidimus tarpukario ir kitų laikotarpių tematika. Žinia, kad išleista knyga, kurioje pasakojama istorija, vykusi Kauno senamiesty, aprašant ten buvusias realias vietas ir tikrus atsitikimus – iš karto suintrigavo. Pradėję skaityti pirmus puslapius, iškart mintyse pradėjome dėlioti kelią nuo romano herojės kiemo iki kitų aprašytų vietų, supratome – bus maršrutas. Labai džiaugiamės, kad kai rašytoja Vaiva išgirdo idėją, pritarė šiai minčiai, o knygos ištraukas papildė savo vaikystės atsiminimais. Kai kurioms vietos surasti prireikė ne tik Vaivos, bet ir jos mamos pagalbos. Taip, kaip buvo lengva skaityti knygą, kurioje gausu sąmojo, persipynusio su 90-ųjų įpročiais ir įvykiais, taip paprasta keliauti šiuo maršrutu ir dar kartą prisiminti knygoje skaitytas ištraukas.

Maršrutą galite išbandyti bet kuriuo jums patogiu metu, be išankstinės registracijos, nemokamai, parsisiuntus ULBA GO programėlę.

Dalis nuotraukų, panaudotų pasiūlymuose, priklauso Nacionaliniam M.K. Čiurlionio dailės muziejui.